Seznámení s Jamesem Van Der Beekem

5. ledna 2008 v 15:45 | Katusa |  Dawson´s Creek

Romantik s vlastním světem Jame Van Der Beek

Dotazník aneb informace známé i neznámé
Barva očí: modrozelená
Výška: asi 182 cm
Co ho baví. Hra na kytaru, spaní, tlachání z přáteli
Zvláštní znamení: je dyslektik
Oblíbené město: New York
Oblíbená zmrzlina: vanilková
Oblíbený sport: fotbal
Oblíbené auto: toyota
Oblíbený seriál: Báječná léta
První film: E.T
Oblíbený herec: Tom Hanks, Tim Robbins
S kým by chtěl točit: Steven Spilberg, Oliver Stone

Bylo mi dvacet a ani v nejdivočejším snu ho nenapadlo, že by si ho tvůrci mohli vybrat na roli patnáctiletého středoškoláka do seriálu, který se plánoval na několik sezón. Takto to alespoň James, dnešní miláček Ameriky, tvrdí, ale upřímně řečeno, proč na ten konkurz tehdy chodil? Ať to bylo jakkoliv, producenti z něj prý byli tak unešení, že o žádném jiném Dawsonovi nechtěli ani slyšet. A tak se stal nesmělým středoškolákem z malého města se slabostí pro filmy. V současné době se ve světě vysílá už šestá sériová série, ve které se děj definitivně přesunul do Bostonu na vysokou a všichni hlavní protagonisté už více méně našli své místo v životě. Tvůrci se nechali slyšet, že bude definitivně poslední, ale málokdo tomu věří. Ve víře je utvrzují například Přátele, kteří měli končit už nejméně třikrát. Místo závěru se chystá jubilejní desátá série.
Dyslexie? Nedám se!
James William Van Der Beek Jr. Se narodil v Connecticutu jako nejstarší ze tří dětí prodejce telefonů a majitelky fitness studia. Ještě než začal chodit do školy, zjistili u něj dyslexii, a tak se začal učit ve zvláštní třídě. Možnáprávě to v něm probudilo soutěživost a pevnou vůli. Věnoval škole všechen čas a už za pár let se z něj stal vzorný student. Navíc je i náruživý sportovec a za svou hereckou kariéru v podstatě vděčí sportu. Když si ve třinácti při fodbalu přivodil otřes mozku a nemohl do konce školního roku hrát, rozhlížel se po jiné aktivitě. Vybral si divadelní kroužek a za krátký čas se stal jeho hlavní hvězdou.

Místo do taláru na cesty

V šestnácti ho jeho matka Melinda, bývalá tanečnice vzala do New Yorku a našli agenta, který ho měl zastupovat. Velký úspěch to nebyl, protože se uchytil jen v nevýrazných reklamách. Věnoval se raději divadlu. Ve filmu se objevil až v roce 1995, ale byl to jen béčkový titul. Stejné to bylo i s dalšími pokusy. Víc než kariéře se James začal věnovat studiu angličtiny a sociologie na newyorské univerzitě. Chvíli to vypadalo, že se rozhodne stát advokátem, ale raději začal cestovat. Po návratu zkusil konkurz do nového televizního seriálu, který z něj po pár vysílaných epizodách udělal jednoho z nejpopulárnějších mužů planety.

Dawson až za hrob

V současné době James dotáčí šestou sérii a na ostatní aktivity mu příliš času nezbývá. Jako jeho ostatním kolegové je nucen, často zajímavé nabídky odmítat, protože musí dodržovat natáčecí program a smlouvu. O to víc se snaží věnovat přátelům a dívce svého srdce. Od loňského roku je zasnoubený s Heather McComb, stejně starou seriálovou herečkou, a pilně plánují svatbu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama