Červen 2007

Životopis Anthonyho

10. června 2007 v 14:49 | Katusa |  Buffy the vampire slayer
Rodilý Angličan Anthony Stewart Head prožil dětství v Hamptonu nedaleko Londýna.
Světlo světa spatřil 20. února 1954 v rodině dokumentaristy Seefielda Heada a herečky Helen Shingler.
Vystudoval Královskou akademii hudebních a dramatických umění.

Za svůj první opravdu velký úspěch považuje roli Ježíše ve snímku Godspell.
Anthonyho přítelkyně Sarah Fisher žije společně s jejich jedenáctiletou Emily a devítieltou Daisy, v luxusním sídle v Anglii. "Snažím se tu s nimi trávit co nejvíce času. Většinou to ale kvůli pracovnímu vytížení zvládnu tak na šest dnů v měsíci. Jinak jsem ve spojených státech a točím."
Mezi hercovy koníčky patří především jízda na koni, plavání, zpěv a seriál Mladí a neklidní.
V jednom díle Extra na Primě mluvil Anthony o kočkách, jak jsou to fascinující zvířata a že má dvě doma.

Opravdu šťastná SMG rozhovor

7. června 2007 v 9:58 | Katusa |  Sarah Michelle Gellar
Opravdu šťastná Sarah Michelle Gellar
Na počátku roku Sarah Michelle Gellar odmítla podepsat smlouvu na další pokračování seriálu Buffy , přemožitelka upírů. Chce se věnovat filmové káriéře
Sarah vyrůstala pouze s matkou v New Yorku. Ve čtyřech letech začala točit reklamy a od té doby měla o své budoucnosti jasno. Po několika menších rolích ve filmu i televizi se výrazně proslavila v seriálu All My Children (1993), Buffy o čtyři roky později pak její pozici nadějné televizní hvězdy jen upevnila. U nás jsme ji mohly vidět i ve filmech Tajemství loňského léta, Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti nebo Scooby-Doo, v němž stejně jako v prvně jmenovaném hrála se svým manželem Freddiem Prinzem, Jr. Nyní přichází do kin pokračování filmového hitu o psím bojovníkovi proti zločinu s názvem Scooby-Doo:Nespoutané příšery.

Úvaha o vegetariánství a vztahu člověka ke zvířatům

1. června 2007 v 10:00 | Katusa |  Vegetariánství

Úvaha o vegetariánsví a vztahu člověka ke zvířatům

V České republice je bohužel stále velmi běžné dívat se na lidi, kteří se stravují vegetariánsky, jako na podivíny. Nezřídka se stávají i terčem posměchu. Ve většině českých restaurací vegetarián většinou nedostane k výběru nic jiného než smažený sýr a hranolky a to v době, kdy v okolních zemích bývá všude běžně k dostání i vegetariánské menu, které si často kupují také lidé, kteří maso jedí, ale bezmasou stravou si zpestřují jídelníček. Je to až děsivé, protože to potvrzuje fakt, že si dnešní zhýčkaní příslušníci českého národa nedovedou představit pořádný oběd bez masa.