Milovala jsem Davida a topila jsem se v očích Jamese!

24. ledna 2007 v 14:53 | Síma |  Sarah Michelle Gellar
Sarah Michelle Gellar: Milovala jsem Davida a topila se v očích Jamese!

Q: Měla jste si sama vymyslet titulek článku a musím říct, že jsem hodně překvapená, takhle jste nikdy nemluvila. Můžete to nějak vysvětlit?
Sarah: Získala jsem trochu odstup od Buffy, je to měsíc, co seriál skončil a chodí mi hodně pošty, hodně mailů a fanoušci se stále ptají, co bylo s Davidem a co je s Jamesem a který lépe líbá a co si o nich myslím. Chci uzavřít už tuhle kapitolu mého života nechat už vše za sebou. V létě se bude konat ještě setkání s fanoušky a pak už sbohem Buffy. A myslím, že tenhle titulek zaujme hodně fanoušků (smích). Je to myslím asi můj poslední článek pro tenhle časopis, co s námi byl roky, tak ať to stojí za to.

Q: To naprosto souhlasím. Musím říct, že bych nikdy nečekala, že po těch fámách, co se nesly kolem Buffy a kolem Angela, byste něco takového řekla. Nechci vás od toho zrazovat, ale když řekne hvězda seriálového fenoménu, jakým Buffy bezesporu je, že milovala svého partnera, se kterým byla po tři roky spojována, tak se to rovná senzaci.
Sarah: Pokud lidi nezůstanou jen u titulu a budou číst i dál, tak je myslím vše v pořádku. A nemusíte se ani bát o mé manželství, mluvila jsem včera i se svým milovaným manželem a nechává ho to úplně chladným (smích). Nezdá se vám trochu divné, že jsem byla vždy spojována jen s Davidem a ne s Jamesem?

Q: Možná, když to takhle pokládáte, tak ano, ale jinak je pravdou, že jako pár i v reálném světě, jste byla vždy brána jen s Davidem. Nešlo přehlednout určitě napětí, co mezi vámi bylo.
Sarah: Je to tak, nebyli jsme ale nikdy víc než dobří přátelé! Nikdy! Ale bylo mezi námi určitě napětí. Když jsem ho viděla ten první den, kdy jsme všichni měli natáčet, tak si pamatuju, že jedna z těch prvních scén, co se točilo, byla právě ta, jak si mě odchytí u Bronzu a dá mi něco, myslím, že to byl křížek nebo tak. Padli jsme si prostě do oka, byla jsem mladá, on taky ale k tomu ženatý v té době, takže to už naprosto bránilo si spolu začít.

Q: Ale na druhou stranu, byl ženatý právě od roku 1997 doroku 1999, přesně v době, kdy byl jako stálá postava v BUFFY. Vy jste si nikdy nepřipustila, že by to bylo i třeba jen z části kvůli vám?
Sarah: Nikdy. Rozvedli se, protože se rozvedli, mně do toho nic nebylo a David není z těch, co by vynášeli vlastní věci na veřejnost, aby se to řešilo. Byli jsme přátelé, troufám si tvrdit, že jsme stále přátelé (usměje se) a já ho měla strašně ráda. Plakala jsem, když odcházel, byla jsem za něj strašně ráda, ale bylo mi to líto. Věděla jsem, že to není konec světa, ale ten pocit, že ho ztrácím, že ho Buffy ztrácí byl hrozný. Víte, já ten vztah mezi Buffy a Angelem a strašně prožívala, myslím to vážně. Dokázala jsem se odpoutat do upírů a příšer, ale nedokázala jsem se odpoutat, od pocitů Buffy, alespoň ne v tomhle ohledu a v téhle době. Když Angel oznamoval, že se s Buffy rozchází, to bylo v epizodě, kde má pak ona maturitní ples, tak když jí to řekl, tak jsem se rozbrečela, ty slzy v téhle epizodě jsou pravé, brečela jsem alespoň půl hodiny a to nepřeháním. Musela jsem se pak jít uklidnit. Bylo to, jako opravdu ztrácet někoho koho milujete víc než cokoliv. Ten vztah je pro mě prototypem té velké lásky vašeho života, co už nikdy nic nepřekoná, věděla jsem, co cítí, i já takhle milovala. V té době jsem myslela, že je to víc než sama dokážu snést. Miluji svého manžela, ale tahle láska, co byla mezi nimi, to je ta, co vás potká jednou v životě.

Q: Takže říkáte, že milostné scény se točí líp s někým, koho znáte a kdo vás přitahuje?
Sarah: Chci tím říct, co bylo mezi mnou a Davidem, měli jsme k sobě blízko, povídali jsme si, zkoušeli si někdy texty, mluvili. A milostné scény….víte, nemám s nimi nějaký velký problém, že bych se styděla ukázat své tělo. Není dokonalé, to opravdu není, ale nemám s tím problém a když vím, že je to potřeba a pro tu postavu je to důležité, udělám to. Joss měl vždy mou plnou důvěru, věděla jsem, co čeho se pouštím. A milostné scény se skládají z místa kde jste a minimálně 5 lidí, co jsou tam s vámi. Většinou se režiséři, když se tak dohodnete snaží to zmírnit na naprosté minimum lidí, protože v té době, kdy se točí milostná scéna nemá většina nic jiného na práci než se jít koukat, jak se to dělá (smích). A David byl vždy skvělý, šlo nám to spolu dobře, ani jsme moc nemuseli přetáčet. Cítila jsem se s ním dobře a to je nejdůležitější. Můžete točit podle sebelepšího scénáře a mít nejlepšího režiséra, ale když nemůžete věřit partnerovi, možná odvete dobrý výkon, ale jinak se cítíte na nic. My měli, jak skvělé scénáře, tak nejlepší režiséry a měli i skvělé naše protějšky.

Q: Co vůbec Riley Finn? Váš milenec a přítel, představovaný Marcem Blucasem?
Sarah: Mrzí mě, jak moc ho fanoušci odsoudili. Byl skoro jak, nějaký velký zlo, kterého se muselo zbavit, ale já s ním pracovala moc ráda. Je skvělý herec a moc, moc milý. A pro Buffy byl v tu dobu ideální, potřebovala v té době někoho normálního, kdo nekouše(smích).
Q: Vlastně vás přivedl až k vašemu poslednímu milenci v Buffy a tím je James.
Sarah: Přivedl?
Q: Přece jeho organizace vložila Spikovi čip do hlavy a tím pak začal i váš vztah.
Sarah: Ano, to je pravda. To jsem si v tuhle chvíli ani neuvědomila, vlastně za to může Marc(smích).

Q: Takže se můžeme přesunout do té druhé poloviny, co říkáte? Topila jste s v očích Jamese Marsterse?
Sarah: Se Spikem…..s Jamesem…pro Buffy dlouhý příběh a pro mě moc příjemné hraní s někým na koho se vždy můžete spolehnout. Buffy se seznamuje se Spikem vlastně ve druhé sérii, kdy se jí snaží zabít, pak jí pomáhá s Angelem, zase později vrací a pak už zůstává. Spikova postava se strašně změnila a měnil se i Buffyin vztah k němu. Když se James poprvé objevuje v Buffy ve druhé sérii, tak je to opravdový upír a chce jí zabít, ale časem se to změní a pak jí už zabít nemůže a později už ani nechce. Opovrhuje city, co cítí k Přemožitelce a viní jí z toho, že ho to přinutila cítit. Jejich vztah byl a vždycky bude jiný a je rozdílně chápán. U Buffy a Angela to byla prostě láska, ale definovat tyhle dva, to si může zkusit Joss, ale myslím, že ani on by nechtěl.
Q: Ale vy jste aktérka toho vztahu, tak přece musíte vědět, co jste cítila, nebo co jsem měla cítit a podle toho hrát.
Sarah: Buffy si nejvíce Spika cenila ve chvíli, kdy byl ochoten zemřít pro Dawn a kdy se obětoval pro Sunnydale. Nacházela v něm útěchu po tom, co se vrátila z nebe a musela se srovnat se vším, co jí v životě potkalo. Najednou stála na vlastních nohou, měla na starosti povinnosti přemožitelky, musela se postarat o sestru, o dům, ale i sama o sebe. On byl způsob, jak se s tím vyrovnat. Nebylo to vůči němu asi úplně fér. Využila toho, jak moc jí chtěl a že jí miloval a prostě si ho vzala.
Q: Byl to ale dobrý sex.
Sarah: (nadechne se) To bezesporu byl. Potřebovala objevit i tuhle stránku života a lidské sexuality, nechat se unést touhou bez ohledu na následky, bez ohledu na to, že víte, že je to možná i špatné. V tom je to tak reálné a nemusíte se vyspat s upírem starým stovky let, stačí se vyspat s obyčejným klukem někde na diskotéce, protože chcete utéct problémům a na tu chvíli je to ideální varianta. Ale to neznamená, že by pro ní nebyl důležitý. Buffy to dokazuje v sedmičce, jak moc se ten vztah začíná měnit. Spike má už duši a jejich vztah se přesune už na úplně jinou hladinu, začíná ho mít ráda, začíná jí na něm záležet, ale to vše je zastíněno událostmi sedmičky. Kdyby dostali šanci někde jinde, za jiných okolností, myslím, že by se to vyvinulo úplně jinak tenhle vztah. Nerada tohle porovnávám právě s Angelem. Je to myslím hloupost něco takového dělat. Nemůžete srovnávat vztahy v šestnácti a když je vám 23. Tím nesnižuji velikost ani jednoho z nich, ale je zbytečné něco vyvyšovat a nebo upřednostňovat.

Q: Chcete říct, že vy nemáte ráda víc Angela nebo Spika?
Sarah: Tohle je těžké říct, oba byli důležití, Angel je a bude láskou jejího života, v tomhle ho nikdy nemá Spike šanci dostihnout, byl její první láska, její první milenec, na to se nezapomíná nikdy a ani Buffy. Vždycky bude věřit, že s ním bude navěky šťastná, ale osud jim to nedopřál. A Spike byl prostě v jiný čas a za jiných okolností, stejně důležitý v ten čas, jako Angel tehdy. Je to jiné, prostě každý má svůj způsob a není ani lepší ani horší.
Q: Říkáte to krásně zaníceně.
Sarah: Myslím to tak (smích), ale pořád jsem se nedostala k tomu Jamesovi a jeho očím. Víte, David je strašně hot, pokud by se do něj člověk hned nezamiloval, tak mu alespoň musí připadat sexy. James je pořádně sexy chlap taky, ale jiným způsobem, nebo alespoň pro mě. Má nádherné oči, těch jsem si na něm všimla hned. Když jsme spolu točili, tak já nemám problémy s tím, abych se dostávala na, kde je Buffy a kde je Sarah, ale James to tak nemá
. To už poznáte. Na něm vidíte, kdy je to on a kdy je to Spike a někdy je takový namixovaný. Proto s tím někdy s Jossem docela bojovali(smích). Joss to samozřejmě pozná taky. James je obdivuhodný herec, tohle co teď říkám vůbec není o tom, že by nedokázal Spika zahrát, to vůbec není pravda, byl naprosto úžasný, ale prostě na něm vidíte, že s tím někdy bojuje.
I to se mi na něm líbilo, s ním se člověk cítí v bezpečí, dá se mu věřit. Můžete jen mlčet a jen víte, že je s vámi. Někdy jsem si říkala, že kdybych byla Buffy podle sebe, tak mu podlehnu už mnohem mnohem dřív, než ona, jen kvůli těm očím. Dokáže se na vás krásně podívat, v tu chvíli cítíte, že vy jste ta jediná na světě, strašně moc dokáže dát pocit výjimečnosti, to je jeho velký dar. Říká, že se prý tak narodil(smích), že jinak by to prý neuměl, ale je to tím, že je skvělý člověk. Má strašně silné myšlení, věří v to, co dělá, dělá to s nadšením a dokáže milovat. Jeho fanoušci milují. Když někde jsme, je to vidět, jak on k nim přirozeně tíhne a nás ostatní nechává za sebou. Já fanoušky mám strašně ráda, ale on to dělá instinktivně. Zbožňuju toho chlapa taky.
Q: James ale o sobě říká, že má k ženám velmi kladný vztah, je to možná i tím.
Sarah: Ano, to má. Má je rád kolem sebe, lepí se na něj, jak vosy na med (smích). Má svoje zásady, kterých se drží, ale to neznamená, že byl nějaký andílek, to opravdu není taky (smích). Pamatuju si, že když jsme dotočili šestku Buffy a já bojuju v posledních dílech s Willow, co se stala zlou, tak jsme na konci pak měli párty. Máme jí na konci každé sezóny, takové tradiční zakončení a James tam přišel za Alyson a řekl jí " Vidíš, vidíš, Buffy ti taky nakopala zadek. To máš za to, co nám děláš." a Aly se mu pověsila kolem krku a odpověděla mu " Pokud jsi si nevšiml, tak já jsem jí porazila, ale Spikovi se o tom může pořád nechat jen zdát." (velký smích). Ti dva spolu pořád něco měli. Je škoda, že spolu neměli víc společných scén(smích).
Q: James se nezdá, když u nás byl naposledy tak se nezmiňoval (smích).
Sarah: Jo, je skromný(smích).

Q: Byly nějaké scény, které se vám s Davidem nebo s Jamesem točily špatně?
Sarah: S Davidem ne, pokud si dobře vzpomínám, tak nemám nebo neměla jsem problém s žádnou naší scénou. S Jamesem jsme jich měli přece jenom víc a co jsem neměla ráda je scéna z Dead things (Buffy-6x13). S tou balkónovou scénou, kdy ona tam stojí a on za ní příjde a milují se tam. Dívají se přitom na své přátelé, co jsou tam pod nimi na parketu. Myslím a nebojím se říct, že tahle scéna byla mimo Buffy a mimo Spika. Neměla tam, co dělat. Já měla trochu problémy s celou šestkou, s Jossem jsme o tom hodně mluvili. On vždycky chtěl, abychom to, co hrajeme i cítili, že hrajeme dobře, že to není mimo, že tohle můžeme cítit. Já měla se šestkou problémy, ale prý je to tím, že jsem tohle v podstatě nezažila ve svém životě. Šestka je o tápání, o hledaní sama sebe. Tam jsem měla problém, ale to bylo scénou ne Jamesem.

Q: Jedna z posledních otázek je, jak jste snášela natáčení Seeing Red (Buffy-6x19)? James se k tomu už několikrát vyjadřoval, jakšpatně se mu točila. Co vy?
Sarah: Ta scéna v koupelně byla jedna z nejsilnějších, co jsem točila celkově v televizi. Šla jsem na určitý prách svých vlastních možností. Byla to strašně silná scéna, Joss věděl s čím na nás jde, když jsme četli scénář. S Jamesem pak o tom hodně dlouho mluvili. Normálně nemám problémy něco zahrát, ale tohle bylo silné. Nebyly to náznaky, opravdu mě svalil na podlahu a byl rozhodnutý to udělat. Chápala jsem to já i James, že je to potřeba, že ta scéna tam patří, ale nijak to neulehčilo, to co máme dělat. James byl z toho docela špatný. Omlouval se mi několikrát a přitom nebylo za co. Jestli jsem ho někdy viděla, že byl při scéně nešťastný, tak to bylo tehdy. Zajistilo se, aby tam bylo co nejmíň lidí, ale několikrát jsme i přetáčeli. Nikdy to nenatočíte napoprvé, ale prostě se snažíte, aby to bylo co nejrychleji za vámi. Jednou bylo špatné osvětlení, jednou jsem to nezvládla já a řekla "Stop, potřebuju pauzu", jednou měl problémy James, bylo toho víc. Točilo se to vlastně na dvě etapy, ale tohle byla jedna ze scén v Buffy, kdy když mi tekly slzy, tak byly moje vlastní. Cítila jsem to, cítila jsem to jako žena. Každý herec dokáže, nebo by měl umět udělat, aby plakal, ale i tak se přidávají slzy umělé, ale tady to potřeba nebylo. James pak za mnou přišel, když už jsme to měli za sebou a objal mě. Řekl mi "Promiň mi to, Sarah.", odpověděla jsem mu, že to není na nás, je to naše práce. Pak už se zdál v pohodě. Myslím ale, že tu chvíli prostě potřeboval slyšet, že je vše v pořádku.
Q: Záleží mu na vás.
Sarah: Ano, myslím že ano. Jemu záleží na všech (usmívá se).

Q: Už vás nebudu trápit a ještě jedna věc, co tu je. Měli jste problémy s cenzurou, že? Vím, že se pak do nějakých edic DVD přidávali bonusy v podobě těhle videí.
Sarah: Máte naprostou pravdu. My jsme měli s cenzurou strašně problémy, cenzurovali nám už trojku Buffy, o Willow a Taře radši vůbec nemluvím, Joss musel bojovat hodně, aby se tam mohl objevit polibek v pětce a Spike a Buffy, co na to říct (smích). Polovinu materiálu na milostné scény jsme tam dát prostě nemohli, protože to bylo prý moc. Akční filmy naplněné střílením a krví, nenávist je všude a tady se cenzurovalo všechno. Vlastně mi takhle zcenzurovali všechny chlapy, co jsem měla (smích).

Q: Sarah, moc Vám děkuji za otevřenost. Opravdu moc. Chtěla byste něco říct čtenářům? Jak jste sama řekla je tohle asi opravdu jeden z posledních článků, co tu s vámi bude.
Sarah: DĚKUJU! Děkuju za všechno, děkuju za sebe, děkuju za všechny ty moje kluky, byli sladcí všichni (usmívá se), za vaši přízeň a podporu, jen díky vám jsme tu byli s vámi! Moc vás máme všechny rádi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama